Rolnička otevřela druhý Obchod dobré vůle

foto 3(ČB 6/2016) Diakonie Rolnička má svůj obchod už i v centru Tábora, ve Střelnické ulici č. p. 245. Jedná se již o druhý Obchod dobré vůle, který v Táboře Rolnička otevřela a kde nabídne zaměstnání lidem s postižením. Ten první Rolnička otevřela před rokem na Sídlišti nad Lužnicí ve Světlogorské ulici a jeho provoz se ukázal být natolik úspěšným, že jsme se jej rozhodli rozšířit o další pobočku, tentokrát v historickém centru Tábora.

Poslechněte si článek:

Na rozdíl od obchodu na Sídlišti nad Lužnicí je však nabídka obchodu v centru města obohacena o výrobky chráněné dílny Rolničky, která zaměstnává lidi s postižením již 20 let. K prodeji je zde celý sortiment našich dílen – tedy originální keramika, výrobky ze dřeva i textilu. Druhá část obchodu je stejně jako ve Světlogorské ulici věnována prodeji zboží z druhé ruky. Jedná se o nepotřebné, ale funkční věci, které nám věnují lidé zvenku a my jim vdechneme druhý život tím, že je očistíme, dáme do pořádku a nabídneme k prodeji. Návštěvníci obchodu mají tedy možnost na jednom místě koupit originální dárek z našich dílen či nostalgickou vzpomínku na uplynulá léta či přímo nějaký starožitný kousek. Ať již u nás lidé nakoupí, nebo nám věci k prodeji darují, vždy tím dají postiženým lidem práci.

foto 2

Obchod byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 19. dubna za přítomnosti zaměstnanců střediska, zástupců města Tábora i podporovatelů Rolničky. Otevírací doba obchodu je každý všední den od 9 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 13 hod.

Ludmila Pokorná

fotky: fotoarchiv Rolničky