Z církevních škol: Paní hospodářko, děkujeme!

Marta foto(ČB 6/2016) Když jsme v prosinci loňského roku stáli před novou moderní budovou evangelické zdravotnické školy ve Stuttgartu, s jejímž vedením přijela malá skupina ze Střední zdravotnické školy Evangelické akademie v Brně navázat pracovní kontakt, jedna ze studentek při pohledu na prosklené stěny budovy vzdychla: „Jestlipak zde mají také paní Matulovou?“ Všichni, kdo víme, o koho jde

Poslechněte si článek:

, tušíme, že nemají a mít nemohou.

Marta Matulová pracuje jako hospodářka ve školách Evangelické akademie v Brně celkem 24 let. Svoji práci nesoustředí pouze na péči o majetek školy, řešení provozních záležitostí, komunikaci s veřejností, finanční a spisovou službu. Má také neuvěřitelný cit pro mimořádné situace, schopnost znát všechny zaměstnance a studenty, ochotu zachraňovat plnění úkolů po termínu. Neustále je ochotna půjčovat téměř cokoliv, zná poměrně široký rozsah učiva studentů, žákům z náročného sociálního prostředí nenápadně vkládá do botníků koblihy, shání pro ně oblečení a naopak kárá ty, kteří vyhazují svačiny do koše a nechodí na předplacené obědy.

Marta foto

Je toho hodně, co naše paní hospodářka zvládá. Jsme nesmírně vděčni za to, že měla obě brněnské školy tak dlouho v péči. Paní hospodářko Matulová, děkujeme!

Za zaměstnance a studenty Hana Svobodová – ředitelka