Věřící z Evropy a Asie se setkali v Krkonoších

P1000935(ČB 9/2016) Výlet na Sněžku, indické tance, pomalované obličeje, debaty o plánu Boží záchrany – to všechno a mnohé další spojilo na týden mladé věřící z Evropy a Asie. Setkali se v „International Campu“, který v Krkonoších pořádalo oddělení mládeže Českobratrské církve evangelické. Strávit čas s podobně smýšlejícími lidmi a setkat se nad Biblí přijeli účastníci z Jižní Koreje, Indie, Skotska, Ukrajiny a České republiky.

Poslechněte si článek:

Účastníků jsme se ptali, co mají na své zemi rádi, jestli už byli v České republice nebo třeba jaká je jejich oblíbená biblická postava.

DSC08334Min Young Kim, 23 let, Jižní Korea
Jsem hrdá na korejskou historii a identitu. Také korejská kultura je velmi specifická, například jazyk „hangul“. Studuji na univerzitě sociální práci a v budoucnu bych se ráda pohybovala v neziskovém sektoru. V České republice jsem poprvé, ale něco málo o ní vím – slyšela jsem třeba o reformaci a o Janu Husovi. Mojí oblíbenou biblickou postavou je Josef, protože věřil Bohu na jakémkoli místě, v každém okamžiku svého života.

Tomáš Hudcovic, 18 let, Česká republika
Na naší zemi se mi líbí, že máme bohatou historii, tradici demokratickou i reformační. Na tyto odkazy můžeme navázat, na demokratickou tradici však velmi často zapomínáme. O „International Campu“ mi řekl farář mého sboru Marek Bárta, který tam byl také jedním z vedoucích. Řekl jsem si – proč bych nejel? Zlepším si angličtinu a poznám kulturu a spiritualitu lidí z jiných částí světa.

P1000888SungHan Youg, 24 let, Jižní Korea
Studuji teologii a chtěl bych se stát farářem. Na lidech u nás doma se mi líbí, že jsou velmi zdvořilí. Korea má spoustu krásných míst, ale v Soulu je hodně ošklivých domů a lidé si tam méně váží tradice naší země. V České republice jsem nikdy předtím nebyl. Přijel jsem, abych mohl poznat křesťany z jiných zemí a sdílet s nimi společnou víru.

Anastasia Hartová, 18 let, Ukrajina13925814_1104982882925649_2067790314032971974_o
Ukrajina je zemí písní a tanců – to mě baví. Studuju hudební školu a chci být zpěvačkou. Kromě zpěvu ráda maluju a tancuju. Pocházím z Bohemky (vesnici na území dnešní Ukrajiny založili potomci pobělohorských exulantů – pozn. red.), takže znám historii České republiky, tamní tradice i lidi. Na kemp jsem jela, protože mi to nabídla vedoucí oddělení mládeže vaší církevní kanceláře. A jsem moc ráda, že jsem tady.

připravila Jana Vondrová