Dagmar Urbánková: Už měkoně vyvádějí

už měkoně vyvádějí(ČB 12/2016) Tak co? Chystáš se na nějakou vysokou školu? Asi ne, mám závratě. (Myslela jsem si, že vysoká škola je hodně vysoká.) Dobrý den, živím se režií. Ó, já mám zase ráda špagety. (Že když někdo říká, že se živí režií, tak že jí rýži.)

A nebo jsem si taky myslel, že v Apoštolském vyznání víry se říká: Trpěl pod polským pirátem. A že naše známá Marta Kačerová je Margaret Thatcherová, že Maxmilián je ten, kdo má úplně nejvíc peněz.

Poslechněte si článek:

A že když si děda chladí piva v potoce, že na ně chytá ryby. Nebo že Armáda spásy je armáda s pásy.

už měkoně vyvádějíV knížce Už měkoně vyvádějí jsou sesbírané naše omyly, nepochopení, zádrhele, nejasnosti, přeslechnutí a představy z dětství. Na každé stránce je obrázek jednoho omylu, pod ním vysvětlivka, co jsme si to mysleli. V něčem se možná najdete, většině se budete smát.

Dagmar Urbánková píše a kreslí knížky převážně pro děti, vydává je nakladatelství Baobab. Její knížky jsou milé, nápadité, připomínají nám, že někde v sobě taky máme fantazii a že není na škodu ji pouštět ke slovu.

Dagmar Urbánkovou taky možná znáte z autorských čtení krátkých povídek, některé z nich vyšly u Emana v knize Fjertoch si vyšiju. Díky, Dagmar, že nás zveš do svého světa!

Lenka Ridzoňová

URBÁNKOVÁ, Dagmar. Už měkoně vyvádějí.
Praha: Baobab, 2016, 112 stran. ISBN: 978-80-7515-034-9