Anděl Páně 2

Anděl Páně 2(ČB 1/2017) Po jedenácti letech vstoupilo v adventní době do kin pokračování pohádky Anděl Páně. Ačkoli druhý díl nebyl v plánu, kvalitní scénář Marka Epsteina nakonec režiséra Jiřího Stracha přesvědčil. A že to byl dobrý tah, potvrdily po několik týdnů plné sály kin.

Titulních rolí anděla Petronela a čerta Uriáše se opět zhostili Ivan Trojan a Jiří Dvořák. Přibylo biblických narážek, které neznalého neurazí a věřícího pobaví. Příběh osloví diváky svou jednoduchostí. Anděl s čertem při svých šarvátkách omylem utrhnou jablko ze stromu poznání a to jim pak (opět omylem) spadne na zem.

Poslechněte si článek:

Anděl Páně 2Bůh je proto posílá, aby utržené ovoce našli a přinesli zpět. A to na svatého Mikuláše, kdy je pozemský svět plný lidí převlečených za anděly a čerty.

Oproti prvnímu filmu příjemně překvapí skutečně pohádkové prostředí, jako vystřihnuté z Ladových obrázků. Příběh se odehrává převážně v kulisách Českého Krumlova, který režisér Strach podle svých slov považoval z počátku za nedostupné město, ale všichni mu prý nakonec vyšli vstříc. K dokreslení předvánoční atmosféry pak přispívají i krásné kostýmy a hudba.

Pohádka vás tedy jistě pohladí po duši.

Jana Vondrová