Evangelická akademie získala ocenění za práci s Romy

foto Eva Kořínková fb (1)(ČB 1/2017) U příležitosti Mezinárodního dne lidských práv se 10. prosince v Praze konalo vyhlášení cen Roma Spirit 2016. Hnutí je zaměřeno na podporu všech, kteří se podílejí na zlepšení životních podmínek Romů v České republice.Mezi pěti oceněnými byla i Evangelická akademie v Praze. Tato vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola nabízí od roku 1997 i vzdělávání v sociální práci v prostředí etnických minorit. Umožňuje velmi kvalitní výuku romským studentům, a to i dálkovou formou. Množství úspěšných romských absolventů této školy je jedním z důkazů její vysoké kvality a odbornosti. Synodní rada má z tohoto ocenění radost a děkuje uvedené škole za vynikající práci.

Poslechněte si článek:

foto Eva Kořínková fb (3)Vedení církve si váží odvahy zpěváka Radka Bangy
Na slavnostním večeru při udílení cen promluvil vedle ministra kultury Daniela Hermana, velvyslance USA Andrewa Schapira, bývalého ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera a dalších také romský hudebník Radek Banga. Vyjádřil se k společenské odezvě, kterou vzbudil jeho nedávný protest proti udělení ceny Český slavík 2016 skupině Ortel. Řekl, že se stal terčem nenávistných slovních útoků, včetně vyhrožování smrtí, chce ale zdůraznit stránku pozitivní, totiž, že vzápětí začal dostávat také vyjádření podpory. A těch bylo víc.

foto Eva Kořínková fb (2)Synodní rada si váží odvahy pana Bangy a je přesvědčena o tom, že rasistické a nenávistné projevy ve společnost nelze bagatelizovat a přecházet mlčením. Obrací se proto na sbory i jednotlivce s prosbou, aby na pana Bangu a na všechny, kdo jsou ohroženi podobně, pamatovali v přímluvných modlitbách i ve svých občanských postojích.

Jana Vondrová, foto Eva Kořínková