Polévkový den ve zdravotnické škole 2017

Dsc_5657(ČB 5/2017) „Bůh postavil člověka do zahrady, aby ji obdělával a střežil aneb jak ji nezničit.“ Pod tímto názvem se v pátek 31. března na Střední zdravotnické škole Evangelické akademie v Brně konal již 8. ročník Polévkového dne. Předcházel mu jarní úklid okolí školy a především školní zahrady, ve které byl založen nový kompostér.

Poslechněte si článek:

Hlavní částí programu bylo setkání se zajímavými hosty. Marek Drápal zaujal ekologickou matematikou a náměty, jak neškodit životnímu prostředí. Zabýval se také tématem cyklistiky jako plnohodnotné a šetrné formy dopravy. Všechno dokumentoval na často humorných příkladech ze života své rodiny. Paní Ilona Mužátková nás hrou, při které jsme vybírali to nejnutnější k přežití na jiné planetě, inspirovala k zamyšlení nad tím, co je pro naši existenci důležité, a bez čeho se naopak dokážeme obejít. Pan Ondřej Macek se zabýval spojitostmi Bible a environmentalistiky. Ve skupinkách jsme také řešili aktuální globální problémy – chudobu, nedostatek potravin, migraci. Svoji práci nám přiblížili pracovníci Diakonie Broumov, Monika Špačková a Jan Mikuška. Sbírek věcí pro potřebné, které Diakonie organizuje, se naše škola opakovaně účastnila.

Dsc_5323Následovaly interaktivní dílny zaměřené na ekologii. Podle vlastního výběru jsme se účastnili čtenářské, hudební nebo tvořivé dílny nebo jsme si dál povídali s hosty.

Vyhodnocení projektového jsme si pak vyslechli na školní zahradě. Paní ředitelka Hana Svobodová poděkovala všem zúčastněným a po společném zpěvu nás pozvala na polévkové občerstvení, výbornou zelňačku a gulášovku.

studenti Střední zdravotnické školy Evangelické akademie tříd OŠ1 a OŠ2, foto Benjamín Skála