Po roce opět v Herlíkovicích

DSC_0312(ČB 6/2017) Slovy „Dá-li Pán Bůh, setkáme se v Herlíkovicích i příští rok“ končil loňský článek o týdenním pobytu rodičů a prarodičů s malými dětmi, vedeném farářkou Lenkou Ridzoňovou. Situace ohledně budoucnosti Horského domova byla tehdy značně nejistá, jeho provoz měl v září 2016 skončit. Pán Bůh dal, že se Horského domova v pronájmu ujali manželé Olga a Benjamin Klinečtí.

Radostnou atmosféru pobytu tak mohlo letos na konci dubna opět zažít přes čtyřicet dětí, maminek, tatínků a babiček od Plzně až po Brno. Manželům Klineckým, kteří odvádějí spoustu viditelné i neviditelné práce, můžeme být vděčni za to, že si Herlíkovice zachovávají evangelického ducha a my jsme se tam mohli cítit doslova jako doma. Horský domov se postupně proměňuje a ožívá, je dobré, že pokračují brigády mládeže a přes léto se budou konat i další rodinné či sborové pobyty. Herlík

Evangelíci mohou tedy považovat Herlíkovice i nadále za své. Přijeďte se o tom přesvědčit a vezměte s sebou i své přátele a známé. Pokud si totiž přejeme, aby Horský domov dlouhodobě fungoval, bude potřebné jej podporovat, a zejména návštěvami. My se těšíme na setkání v Herlíkovicích nejpozději v příštím roce.

Jan Matějka