Závěr školního roku s bohoslužbami

(ČB 7-8/2017)

foto B_Sk (1)Evangelická akademie v Brně
V Červeném kostele v Brně byla v pondělí 19. června znát radostná a také vděčná atmosféra. Loučili jsme se tu s dalšími absolventkami Evangelické akademie, vyšší odborné školy sociálně právní. Tento ročník byl mimořádně úspěšný a jak během bohoslužby zaznělo, i mimořádně plodný co se týče mateřství. Jedno miminko bylo v kočárku a další dvě se mají narodit během léta. Naše studentky si vybraly pro svůj profesní život práci s lidmi, s jejich bolestmi, radostmi a těžkostmi, které jim život přináší. Vybraly si být profesně po boku a oporou těm, kdo si neví rady a opřít se potřebují.

Poslechněte si článek:

Velmi si jich za to vážíme a z hloubi srdce vyprošujeme Boží doprovázení a požehnání. Hosty slavnosti byli studenti Konzervatoře Evangelické akademie z Olomouce, kteří doprovodili shromáždění hudbou a zpěvem. Díky štědrosti všech zúčastněných se při bohoslužbách vybralo 4700 Kč, které poputují do brněnské Diakonie, centra denních služeb v Letovicích.

foto Aleš Michálek

foto Aleš Michálek

Na Vyšší odborné škole sociálně právní studují budoucí pracovníci v oboru zvaném Sociálně právní činnost. Na Střední zdravotnické škole se připravují budoucí zdravotničtí pracovníci v oboru Zdravotnický asistent a Ošetřovatel. Škola sídlí v Brně-Líšni a tam, v malebném kostele, který místní katolická farnost každoročně k této slavnosti půjčuje, se také konaly slavnostní závěrečné bohoslužby s předáním výučních listů a maturitních vysvědčení.

foto Benjamín Skála

foto Benjamín Skála

Více o tříletém oboru Ošetřovatel, zakončeném výučním listem, čtyřletém oboru Zdravotnický asistent, zakončeném maturitou, a dvouletém nástavbovém studiu Zdravotnický asistent na www.eabrno.cz

Evangelická akademie v Praze
Evangelická akademie v Praze sdružuje střední odbornou školu, pedagogické lyceum a vyšší odbornou školu sociální práce. Jejím posláním je usilovat o to, aby hodnoty solidarity a důstojnosti byly studentům vlastní a chtěli se na nich sami svobodně podílet. Mottem školy je „Dáváme šanci, abyste vy ji dali jiným“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd svého založení v roce 1990 se škola zaměřovala na výchovu sociálních pečovatelů a dalších odborných pracovníků, zejména pro zařízení Diakonie. Od roku 2002 byla jako další řádný studijní obor akreditována i Sociální činnost v prostředí etnických minorit. Od roku 2010 pak byla nabídka studijních oborů střední školy rozšířena o humanitní obor Pedagogické lyceum, určený žákům, kteří po jeho absolvování chtějí pokračovat ve vysokoškolském studiu především na pedagogických fakultách či studiem humanitních oborů. Letošní absolventi převzali maturitní vysvědčení v Milíčově kapli v Praze na Jižním Městě.

Více o možnosti studia všech oborů na pražské Evangelické akademii na www.eapraha.cz

Marta Židková, spirituálka EA,
a Daniela Ženatá