Poradna Rokycany dovršila první desetiletku

poradna1(ČB 11/2017) Dne 3. ledna 2017 uběhlo přesně 10 let ode dne, kdy Poradna pro občany v nesnázích Rokycany Diakonie ČCE pomohla svému prvnímu klientovi!

Službu bezplatného poradenství jsme pro občany z Rokycan otevřeli 2. ledna 2007 a první klient se na nás obrátil již druhý den, tedy 3. ledna. Za celý týden to byl ovšem také klient jediný. Jednalo se o muže ve věku 45 let, který řešil potíže se svým zaměstnavatelem.

Poslechněte si článek:

Začátky bývají těžké, ale je zřejmé, že za uplynulých deset let si naše poradna vybudovala dobrou pověst a má mezi sociálními službami v Rokycanech své nezastupitelné místo, což dokládá stálý zájem i její vysoká vytíženost. Oproti roku 2007 jsme za první týden letošního roku poskytli služby hned 12 lidem!

poradna2

A ještě trochu statistiky: Průměrně se na nás každý provozní den obrátí tři noví klienti a poskytneme sedm konzultací. Za uplynulých deset let byla poradna otevřena 1343 dnů. Pomohli jsme 3966 občanům z Rokycan a okolí, kterým jsme poskytli 7802 konzultací. To odhadem představuje více než 19 500 hodin práce, na které se více či méně podílelo devět pracovníků, za což jim patří velké poděkování.

poradna3Nejčastější problémy, se kterými se na poradnu lidé obracejí, se týkají finanční situace, bydlení, rodinných a manželských vztahů, trestního práva, pracovně právních vztahů, majetkoprávních vztahů, ochrany spotřebitele apod.
Klienti využívají hlavně možnost osobní konzultace přímo v poradně na základě předem domluveného setkání, ale mohou se obracet i telefonicky nebo svůj dotaz zaslat poštou či prostřednictvím e-mailu.

Ondřej Pellar