Krabice od bot i krabice online

krabice2(ČB 10/2018) 23 000 dárků se loni podařilo rozdat dětem z nemajetných rodin díky benefičnímu počinu s názvem Krabice od bot, který organizují evangelická církev a její Diakonie. Za úspěchem stála dobrovolná práce lidí na 70 sběrných místech po celé republice. Krabice před Vánoci na tři týdny zaplnily předsíně, obchody, kostely nebo školy. Samotné předávání dárků pak přineslo velký zážitek. Iva Novobilská z Centra pro rodinu Nenuda ve Frýdlantu nad Ostravicí to popsala takto:

Poslechněte si článek:

„Celou akci jsme dokončili na Slovensku v dětském domově v Kysuci. Děti měly ohromnou radost. Větší kluci pomáhali s dárky už od auta. Menší kluci zarecitovali o sněhulákovi, větší holky zazpívaly a zahrály na kytaru vánoční písničku. Pan vychovatel nám všem moc poděkoval a vřele nás objal. Pozvali nás k prohlídce bytů, na kávu i na oběd. Jako poděkování pro nás děti vyrobily spoustu vánočních ozdob, kterými si teď nazdobíme dům, protože právě na tohle nám kvůli organizaci Krabic nezbyl čas. Bylo to moc fajn a můžu říct, že to stálo za to! Děkuji vám všem, kteří jste dárky zabalili. Udělali jste radost na pravém místě. Tyhle děti se moc snaží, ale nemají to jednoduché. Je krásný pocit udělat jim radost!“

Lidé měli možnost loni poprvé možnost finančně přispět také v rámci takzvané „krabice online“. Vybraných 200 000 korun se využilo pro potřeby dětí a maminek z azylových domů Diakonie.

krabice6Kde a jak peníze pomohly?

Diakonie Most: Azylový dům pro ženy a matky s dětmi v tísni
Pořídil se nový sporák do společné kuchyňky.
Diakonie Litoměřice: Domov pro matky s dětmi
Děti si pořídily školní tašky, batohy, pastelky, kufříky na školní potřeby do školy, krabičky na svačiny a lahve.
Diakonie SKP v Praze: Azylový dům pro matky s dětmi
Maminkám slouží nová lednička a mikrovlnná trouba, dětem zase speciální hry určené pro rozvoj paměti.
Diakonie Střední Čechy: Azylový dům Vlašim
Příspěvek pomohl se stavbou kočárkárny pro maminky s dětmi.
Diakonie ČCE Ostrava: Azylový dům Debora
Maminky a děti se těší z kompletně renovované koupelny.