Na školním facebooku to nyní žije

1538573522(ČB 11/2018)
Co jste ve škole cítili jako potřebné?
V našich školách, především na Vyšší odborné škole sociálně právní, jsme silně vnímali potřebu věnovat se vztahům s veřejností. V posledních letech jsme začínali bojovat s nízkým počtem uchazečů, a proto jsme se rozhodli zaměřit právě na ně. Celý rok 2018 jsme intenzivně rozvíjeli komunikaci na školním facebooku, kde nyní naše škola opravdu žije. Vytvořili jsme také nové logo školy a školní web, ty slavnostně uvedeme do života na vánočním setkání.

Poslechněte si článek:

Se studenty Střední zdravotnické školy plánujeme prosincový zájezd do partnerské evangelické školy do Stuttgartu, kde chceme navštívit sociální a zdravotnická zařízení a poskytnout našim studentům inspiraci pro jejich další profesní směřování.

Jak jste se dozvěděli o možnosti čerpat z peněz vyčleněných na Diakonické a rozvojové projekty?
O téhle možnosti nás informovala naše bývalá paní ředitelka Hana Svobodová, která se účastnila rovněž informativní schůzky k využití peněz, vyčleněných na projekty tohoto typu.

Jak vás napadl právě tento projekt?
Nápad se zrodil a vyplynul z momentálních potřeb obou našich škol. Tyto věci nemáme možnost financovat ze státních dotací, které jsou navíc vůči církevním školám od listopadu 2017 velmi skoupé.

1538573522Kdo sepsal a podal žádost o grant?
Postaral se o to zástupce ředitele Jan Vybíral, který má s projekty bohaté zkušenosti.

S jakými potížemi se potýkáte?
Zatím máme pocit, že vše běží docela hladce a tak, jak má.

Co říkají přímí aktéři nebo ti, pro které je projekt určen?
Náš školní facebook žije, to nám říkají lidé zvenčí. Všimli si změny. Těšíme se, co budou říkat na nový školní web. Aktéři jsou nadšeni, máme 25 studentů v prvním ročníku oproti loňským 15. Věříme, že částečně i díky facebookové kampani. Také jsme zvědaví, jak se studentům bude líbit pobyt ve Stuttgartu.

Je s tím moc papírování?
To zatím nepociťujeme, uvidíme, co bude kolem vyúčtování a závěrečné zprávy.

Hodláte se v budoucnu pustit opět do něčeho podobného?
Velmi rádi! Podali jsme společný projekt se střediskem brněnské diakonie a věříme, že nám vyjde.

Renata Michálková, ředitelka