Čtení v Chomutově

3 Martina Nováková(ČB 12/2018) V sobotu 20. října 2018 proběhl v prostorách FS ČCE v Chomutově již třetí ročník literárního festivalu, jehož název se ustálil na Čtení. Na pozvánkách tento název blíže komentuje citát Simone Weilové: „Každá bytost mlčky křičí, aby ji četli jinak.“ Svá díla zde každoročně prezentují autoři (respektive hojněji autorky) z okruhu sboru v kombinaci se známějšími duchovně spřízněnými autory odjinud.

Poslechněte si článek:

8 Klára VlachováLetos byl festival obohacen o představení knihy Příběhy víry, v níž publikovaly také zde přítomné Helena Sudová a Klára Vlachová. Helena Sudová je jedna z nejpůvodnějších členek našeho sboru, i když se sem vrátila po letech přes hranice měst a denominací. Klára Vlachová chodí do deváté třídy ZŠ, navštěvuje naše biblické hodiny a mimoto se právě pod vlivem Heleny Sudové rozepsala. Martina Nováková, která letos četla své povídky poprvé, píše rovněž za asistence Heleny Sudové. Marcel Šolc (člen kazatelské stanice v Klášterci nad Ohří) zavěsil básně spolu s fotografiemi na šňůru. Helena Sudová je posléze sundala a rovněž přečetla.

Uvítali jsme i autory odjinud. Několik svých povídek přečetl Petr Pazdera Payne, který u nás navíc v neděli sloužil jako kazatel. Ellen Makumbirofa oživila prostor básnicko-hudebně-tanečně interaktivními kreacemi. Na závěr přečetl své básně Jonáš Hájek, nedělní bohoslužby také doprovodil hrou na harmonium.

Filip Něměček