Kdo studuje na ETF a jaké najde uplatnění

(ČB 4/2019) Tento článek nebude pojednávat o historii fakulty ani o tom, kolik tisíc diplomových prací prohýbá regály její věhlasné knihovny. Má být informativní. A snad i inspirativní. Takže: koho na evangelické fakultě uvidíte sedět v lavicích?

Profesionálové v sociální péči

Možná vás to překvapí, ale sociálně zaměřené studijní programy ETF UK již několik let navštěvuje více studentů než programy teologické. /Pastorační a sociální práce/, jak se obor nazývá, má za úkol připravit absolventy k péči o osoby, které se neobejdou bez asistenčních služeb.

Poslechněte si článek:

A na rozdíl od jiných fakult, které tyto pracovníky vzdělávají, evangelická fakulta nabízí i přesah do křesťanských a humanistických hodnot.

Počet absolventů sociálních oborů na ETF UK roste. Jistě i proto, že poptávka po profesionálech v tomto oboru je velká. Zaměstnání, kde je náplní poskytování sociálních služeb dětem, rodinám, seniorům či osobám s postižením, je skutečně velké množství.

„Učňák“ pro faráře? Bývávalo!

Před třiceti lety většina absolventů fakulty nastoupila po promoci do farářské služby, dnes se farářem stane jen několik lidí z ročníku. Zatímco za komunismu diplom z teologie z hlediska pracovního uplatnění dveře zavíral, dnes je otevírá. Ze školy, která předurčovala absolventy k jediné profesi, se dnes vyklubala instituce, kterou chodí studovat budoucí novináři, učitelé, státní úředníci či lidé na volné noze. Ovšem nejen oni: mezi studenty a absolventy teologických programů jako Teologie-spiritualita-etika, Teologie křesťanských tradic, Evangelická teologie či Diakonika najdete i podnikatele, bankéře, kavárníky, spisovatele, básníky nebo malíře.

Nevěříte? Podívejte se na facebookový profil fakulty facebook.com/etfuk, kde najdete krátké video se zpovědí jejích absolventů. Bude jich více, takže všechny si je snadno vylistujete hashtagem #ProcStudovatETFUK. A pokud budete mít ke studiu jakýkoliv dotaz, neváhejte jej zaslat na lukas@etf.cuni.cz.

Ondřej Lukáš, ETF UK

1 komentář u „Kdo studuje na ETF a jaké najde uplatnění“

Komentáře nejsou povoleny.