Český bratr 9/2019. Téma: Něcisté a jejich příbuzní

Úvodník

Něco je nad námi

V minulém čísle jsme se ptali, zda církev dává člověku něco do života. Církev jako instituce i církev jako odraz vztahu k Bohu, k lidem kolem i k sobě samému. Dnes se posuneme dál: Co znamená bezkonfesijní křesťanství nebo ještě obecněji víra v něco? Kdo jsou „něcisté“? A jak prožívají, že je cosi tajemného nad námi, cosi mezi nebem a zemí?

Poslechněte si článek:

Z křesťanského hlediska to dotahuje zcela lapidárně autorka biblické úvahy: Je tu něco nad námi? Ne, je to lepší! Ne něco, ale někdo; dokonce ten, kdo se za námi vydává. Oslovuje nás, volá jménem. Doprovází nás a proměňuje naši cestu svým požehnáním.

V rubrice Moje církev přinášíme první ze série příspěvků, kterými si chceme připomenout 30 svobodných let od sametové revoluce, pak také další rozhovor z ústřední církevní kanceláře o práci pro církev a kaleidoskop povětšinou prázdninových příspěvků ze sborů. Diakonie připomíná, že v šestnácti speciálních školách přivítají začátkem školního roku přes čtyři stovky žáků.

Velká událost je otevření zbrusu nové základní školy v Brně-Židenicích, sedmé školy Evangelické akademie, zřizované Českobratrskou církví evangelickou. Má název Filipka – škola příběhem a její slavnostní otevření se událo v době, kdy Český bratr číslo 9 byl již v tisku, takže na reportáž se můžete těšit v příštím čísle.

Milí čtenáři, po létě a prázdninách vám přeju odhodlané vykročení za dalšími povinnostmi a inspirativní čtení.

Daniela Ženatá

OBSAH ČÍSLA

TÉMA

MOJE CÍRKEV

DIAKONIE

SLOVO

RECENZE