Ohlédnutí za varhanními kurzy v Sola Gratia

(ČB 10/2019) Ráda bych se s vámi podělila o nezapomenutelné chvíle, které jsem letos v létě prožila při varhanním kurzu v Bystřici pod Hostýnem v krásném prostředí vily Sola Gratia, kam se v prvním srpnovém týdnu ve dvou etapách sjelo více než dvacet účastníků středního věku a mládeže. Já jsem se jako jediná účastnila kurzu poprvé, a proto jsem cestovala s velkou zvědavostí a zároveň obavami, jak vše zvládnu, protože ve hře na varhany patřím k začátečníkům. Mé obavy byly naprosto zbytečné.

Poslechněte si článek:

Setkáním jak s personálem, tak s dalšími účastníky a především s Ester a Ladislavem Moravetzovými, kteří kurz již několik let vedou, ze mě nervozita a tréma spadly.


Na kurzu jsme byli rozděleni do skupin a střídali jsme se v nácviku hraní na varhany v kapli Sola Gratia i ve městě v základní umělecké škole. Všichni společně jsme se vždy sešli při ranní a večerní pobožnosti a kdo měl chuť, mohl doprovázet společný zpěv.

Součástí kurzu byl také výlet do kostela v Rajnochovicích, kde jsme měli možnost zahrát nacvičené skladby na místní varhany.
Během kurzu jsme všichni získali velmi cenné informace, jak s doprovodem písní při bohoslužbách pracovat, ale také pomoc, radu a slova povzbuzení.

Velké poděkování rozhodně patří především manželům Motavetzovým, kteří se nám všem plně věnovali. Prožili jsme díky nim báječné chvíle v úžasném společenství s radostí ze společné víry a s nadšením pro hudbu.

Vy, kteří jste někdy váhali, nebojte se a do dalšího kurzu se v příštím roce určitě přihlaste.

Za všechny účastníky kurzu Kateřina Novotná, sbor v Bučině

1 komentář u „Ohlédnutí za varhanními kurzy v Sola Gratia“

Komentáře nejsou povoleny.