Církev v proměnách času III.

(ČB 11/2019) Tento sborník, v historii naší církve už třetí v pořadí, na nějž přispěly Evangelická luterská církev v Bavorsku a také Nadační fond Věry Třebické-Řivnáčové, se snaží zaznamenat všechno důležité, čím Českobratrská církev evangelická žila a žije v prvních dvou desetiletích třetího tisíciletí.

Na začátku jsou zaznamenány povšechné informace o církevním dění, například o církevním školství, o Diakonii ČCE, o nakladatelství Kalich, o evangelických sborech v zahraničí, také je zde přehled veškerých zasedání synodu od roku 1999 do roku 2018.

Poslechněte si článek:

A ještě další důležité údaje.

Ovšem jasná většina této skutečně obsáhlé publikace se věnuje jednotlivým evangelickým sborům; to je to hlavní. Jsou řazeny abecedně, od Aše po Železný Brod, každý sbor je precizně popsán i s kazatelskými stanicemi, uvedena jsou jména všech farářů, kteří v dané době v místě působili, někde se dozvíme i jména dalších význačných členů sboru. A každá kapitolka je opatřena dvěma či více fotografiemi.

Kde že byl ten či onen farář v roce tom a tom? Jak vlastně vypadá tamten kostel zevnitř? A kdy že to v tamtom kostele spadla střecha? Nebo jak se jim tam v tom malém sboru podařila tak velká přestavba? Řekla bych, že sáhnout po téhle knize je i v dnešní internetové době nejrychlejší způsob, jak odpovědi získat. Stačí umět abecedu.

Jana Plíšková

Církev v proměnách času 2000–2017. Sborník Českobratrské církve evangelické. Praha, Kalich 2019, 518 s.

1 komentář u „Církev v proměnách času III.“

Komentáře nejsou povoleny.