Český bratr 11/2019. Téma: To si musíš rozhodnout sám

Úvodník

Umění rozhodovat

Není rozhodování jako rozhodování. Někdy musíme rozhodnout za jiné, pro jiné. Co z toho rozhodnutí bude vyplývat pro firmu, pro podřízené, kolegy, taky v rodině pro partnera či děti. To je těžké a často nosíme otazníky dlouho v hlavě, právě protože se to týká i druhých. A pak je druhý typ rozhodování – za sebe. Je to čistě moje věc. To je také těžké, důsledky jsou jen a jen na moji zodpovědnost.

Poslechněte si článek:

Závažnost rozhodování souvisí s pravdivým přístupem k životu i k sobě samému, s orientací ve světě, s modlitbou i sociálními bublinami. O tom všem se dočtete v rubrice Téma. A jak se dozvíte na konci rozhovoru s mladým advokátem – rozhodování se nelze vyhnout, musí ale vykrystalizovat, s pomocí Boží dříve či později uzrát.

Nejstarší české nakladatelství a knihkupectví v Praze – Kalich, které je s naší církví spjato, nabízí na straně 42 tohoto čísla některé své tituly, vydané v poslední době. Je to samozřejmě jen zlomek nabídky, několik novinek zajímavých v předvánoční době. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout v e-shopu Kalicha.

Milí čtenáři, přeji vám klidné podzimní dny a inspirativní čtení

Daniela Ženatá

 

OBSAH ČÍSLA

TÉMA

MOJE CÍRKEV

DIAKONIE

SLOVO

RECENZE