J. Vondra: Blažkovský deník

(ČB 12/20198) Mnozí z vás jistě rádi vzpomínají na to, jak v mládí jezdili na Blažkov, ať už na dětské tábory, nebo na sborové pobyty. Možná tam však jezdili už vaši rodiče a dnes se tam těší vaše děti. Tábor na Blažkově nám slouží už víc než 60 let. Prožívali jsme tu biblické příběhy, snažili se k sobě chovat jako bratři a sestry, modlili jsme se a zpívali – a to v dobách nesvobody i svobody, v chatkách i ve stanech, v jídelně i v lese.

Poslechněte si článek:

Sbory Brno I a Brno II, které jsou majiteli tábora, a především kuratorium, které o tábor pečuje, se rozhodly, že se pokusí zaznamenat a uchovat alespoň část vzpomínek, fotografií a filmů, které jsou s Blažkovem spojeny. Požádali jsme bratra Jana Vondru, který již sestavil a vydal podobný Sázavský deník, aby se tohoto úkolu ujal. Práce trvala pět let a výsledek je před námi – právě vychází krásně vázaná a s láskou připravená kniha o místě, kde leckdo z nás poprvé poznal křesťanské společenství, pronikal do hloubky biblických příběhů, učil se žít v přírodě, řezat dřevo a sbírat šišky. Jako autoři do knihy přispěli účastníci kurzů, vedoucí a organizátoři i členové kuratoria.

Jsme rádi, že se knihu podařilo vydat v předvánočním čase, a může tak posloužit jako vhodný dárek. Má přes 500 stran, z toho je 300 stran textu a v obrazové příloze nejdeme víc než 1000 fotografií z biblických kurzů dětí, mládeže, skautů i z rodinných pobytů. Součástí knihy je i DVD s několika filmy.

Kniha s DVD stojí 350 Kč. Kdo by měl zájem také o Sázavský deník, může mít obojí za 450 Kč. Kniha je v prodeji ve sborech Brno I, Opletalova 6, a ve sboru Brno II, Lidická 79.

Jiří Gruber

1 komentář u „J. Vondra: Blažkovský deník“

Komentáře nejsou povoleny.