Pro evangelické zahradníky

(ČB 1/2020) Květiny jsou překrásná součást našich kostelů. Jejich pestrost, vůně a množství druhů svědčí o úžasném stvořitelském díle. V Bibli je jejich nádhera vyzdvižena vysoko nad nejkrásnější oděvy králů. Po staletí květiny do kostelů přinášejí nenápadní pěstitelé, kteří si znalosti o jejich pěstování předávají z generace na generaci. V posledních letech se ale řetězec předávání zkušeností přetrhává. Vlastní výpěstky střídají zdaleka dovezené, chemickým koktejlem nadopované květy, o které se často starají vykořisťovaní a chemií ohrožení pracovníci.

Nové generace evangelíků leckdy už neznají osevní postupy, díky kterým je možné kostel vyzdobit neděli co neděli od jara až do podzimu. V poradním odboru pro otázky životního prostředí si myslíme, že je to škoda, a rádi bychom

Poslechněte si článek:

i nové generaci ukázali, jak dobrodružná a zajímavá práce na zahradě může být.

Obracíme se proto na všechny pěstitele, aby se nám svěřili se svými osevními postupy, s oblíbenými letničkami, trvalkami a víceletými rostlinami, které se jim při výzdobě kostelů osvědčily. Ze zaslaných tipů připravíme materiál, ze kterého budou moci budoucí pěstitelé těžit.

A přejeme všem pěstitelům, aby jim psaní vlastních zkušeností příjemně zkrátilo dlouhé zimní čekání na jaro.

Své zkušenosti zasílejte elektronicky na adresu pozp@evangnet.cz, nebo poštou na adresu: Marek Drápal, Rychnovská 124, Kokonín, 468 01.

 

1 komentář u „Pro evangelické zahradníky“

Komentáře nejsou povoleny.