Mozartova „Figarka“ ve studentském duchu

(ČB 1/2020) 20. listopadu 2019 se v aule Pöttingea na Střední zdravotní škole v Olomouci odehrála premiéra zkrácené verze opery Figarova svatba od Wolfganga Amadea Mozarta. Režie se ujal Vojtěch Orenič a jeho jednoznačné pokyny plnili studenti olomoucké Konzervatoře Evangelické akademie bez chyby. Na začátku zazněla pod taktovkou Joela Hány předehra k opeře v podání studentského orchestru a na pódiu se začali objevovat hlavní protagonisté opery. Svým nenuceným pohybem charakteristickou atmosféru „Figarky“ dobře předjímali.

Ve třech dějstvích jsme se společně s Figarem a Zuzankou, hrabětem a hraběnkou, Cherubinem a Barbarinou šarmantně, koketně a horlivě proplétali milostnými intrikami a emocemi.

Poslechněte si článek:


Pěvecké výkony studentů byly přesvědčivé, velkou pochvalu si zaslouží především výkon hraběnky a Zuzanky. Mužské hlasy bohužel občas zanikaly, nikoli však vinou zpěváků, nýbrž absencí orchestřiště. Za zmínku také stojí pečlivě nastudované ansámblové party, které studenti podali bravurně a s velkou jistotou.

Režisér Vojtěch Orenič se zhostil Figarovy svatby na výbornou, nekomplikoval humorný děj a přidal jen tu a tam pár vtípků, které veselou atmosféru opery jen podpořily. Scéna byla spíše strohá, ale studenti si ji barevně herecky dostavěli. Během celého představení jsme mohli zažít spoustu žertovných , ale i dojemných momentů.

Na konci se studenti dočkali bouřlivého potlesku, který si za nastudování jedné z nejznámějších oper zasloužili.
A my se již nyní těšíme, čím nás studenti KEA potěší příště.

Kamila Holíková

1 komentář u „Mozartova „Figarka“ ve studentském duchu“

Komentáře nejsou povoleny.