Poděkování Marie Provazníkové

(ČB 5/2020) V čase Velikonoc jsme přes skype několikrát mluvili s kazatelkou Marií Provazníkovou z ukrajinské Veselynivky, z krajanského sboru, vzdáleného 1500 kilometrů. V české vesnici, na naše poměry značně odříznuté od světa, žijí většinou starší lidé. V čase koronavirových omezení se nemohou scházet ve „shromáždění“ na bohoslužbách, zpravidla nemají k dispozici počítač ani internet. Marie ale „skajpuje“, udržuje kontakty s příbuznými v České republice, umí se připojit na internet a sleduje vše i na církevních webech. Co zde načerpá, předává lidem ze sboru dále.

Poslechněte si článek:

S radostí předáváme čtenářům Českého bratra vzkaz, který Marie z Veselynivky posílá:

Milí přátelé, sestry a bratři v České republice,

zdravím vás z Ukrajiny, z české vesnice Veselynivka. I nám je smutno, protože nemůžeme chodit do shromáždění ani se ve vesnici navštěvovat. Jsem v domku sama, vnuk Maxim odjel do vzdálenějšího města k příbuzným a teď se přes hranice okresu nemůže vrátit.

Děkuji za všechno, co mohu slyšet a číst na webových stránkách naší Českobratrské církve. Především za krátká kázání farářů na každý nový den. Ani nevíte, jak je to výborné, jak mě to těší a dává naději. Těším se na každé nové slovo. Ráno sedím, poslouchám, čtu text v Bibli, něčemu lépe rozumím a jsem ráda. A někdy pak něco napíšu, kázání, zamyšlení, neteř pomůže s vytištěním a kopírováním a rozneseme to babičkám ve vsi. Je to dobré pro tu karanténu i pro Velikonoce.

Čtu a poslouchám i další rozhovory, večerní modlitby, moc děkuji.
Vzpomínáme na vás, modlíme se za vás, ať Bůh dává požehnání a zbaví nás všechny epidemie, abychom se zase setkali, jestli to je jeho vůle.

 

  • Vaše Marie Provazníková
  • kazatelka ve Veselynivce