Pečovatelka roku – národní cena sociálních služeb

Český bratr 12/2013.

Naše země poznává každoročně prostřednictvím různých anket nejtalentovanější herce, nejlepší sportovce, nejúspěšnější podnikatele nebo nejkrásnější dívky. Na společensky méně atraktivní, avšak o to důležitější povolání se někdy trochu zapomíná. Naštěstí třeba i pečovatelky a další pracovníci v sociálních službách mají své ocenění, které každoročně vyhlašuje Diakonie spolu s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR. Letos má nově název Pečovatelka roku – národní cena sociálních služeb. Cílem je opět podpořit ty, jejichž záslužným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným.

Nominace do soutěže za „svého“ favorita měli příležitost zasílat samotní klienti, rodiny a přátelé klientů, jakož i spolupracovníci či vedoucí služeb pomáhajících organizací. Komise složená z odborníků ze sociální oblasti vybrala na základě nominačních dopisů a přihlášek ty nejlepší, kteří převezmou titul „Pečovatel roku – pracovník v sociálních službách“. Výsledky soutěže byly vyhlášeny 3. prosince 2013 na Novoměstské radnici v Praze, tedy až po uzávěrce prosincového čísla, další informace proto přineseme až v tom lednovém.

„V České republice je více než 50 tisíc lidí, kteří v rámci své profese pravidelně pomáhají ostatním: seniorům, osobám s postižením, dětem a dalším potřebným občanům. Všem těmto pracovníkům patří velký dík celé naší společnosti. Upozornit na nejlepší z nich je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat a co si zaměstnanci v sociálních službách právem zaslouží,“ říká Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

ph/vk, foto Archiv Diakonie ČCE