Otázka na tělo: Zdá se vám opakovaně nějaký sen? Jaký?

otázka(ČB 1/2015) 

Eva Benešová, vedoucí oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK
Opakovaně cestuji po Praze, která má speciální snový dopravní systém, několikapatrové metro navazující na vlaky, spoustu myších děr urychlujících pohyb po městě a spoustu neznámých zákoutí.

Kamil Vystavěl, bohoslovec
Svým snům nevěnuji téměř žádnou pozornost. Rychle je zapomínám. Proto také vlastně nevím, zda se mi některý opakuje. Asi ne.

Běta Široká, teoložka
Nejenom že se mi zdají opakovaně tytéž sny, ale hlavně se téměř všechny moje sny odehrávají na stejném místě – na evangelické faře v Sázavě. Tohle místo, kde jsem vyrůstala, se mi zdá dennodenně, a tak už zažilo několik přírodních katastrof, přílet ufonů, cestování v čase, teroristický útok, koncert Rolling Stones, návštěvu mluvících zvířátek a podobně…

Daniel Ženatý, farář
Událost je v plném proudu a já pro něco někam odcházím. Stihnu být včas zpět? Nějak se to komplikuje… Tak dneska v noci jsem kázal v miroslavském kostele. Na chvíli jsem potřeboval odejít, tak jsem šel. Jenže všechny sprchy v přízemí fary byly obsazeny a v patře se za jejich použití vybíral padesátník. Ten nemám. Čas letí, v kostele už určitě zpívají píseň před požehnáním. Naštěstí mně Štěpán Zikmund půjčil dva pětadvacetníky. Díky Štěpáne, moc jsi mi pomohl. Jen nevím, jak ti ty dva pětadvacetníky vrátím…

Petr Vaďura, kazatel a rozhlasový redaktor
Nezdá. Skoro je mi to líto, ale fakt ne.

Gabriela Fraňková Malinová, redaktorka
V dětství se mi o prázdninách zdál opakovaně sen, že mám pod postelí spoustu hadů. Prázdniny jsem totiž trávila ve skalnaté krajině, kde byla spousta hadů a já se jich bála. Nyní se mi opakuje sen, že potřebuji nutně zatelefonovat a mám rozsypaný mobil na spoustu součástek a ne a ne jej sestavit.