Klára Smolíková: H.U.S. (Hus úplně světovej)

hus obalka(ČB 5/2015) Aktuální poznatky o Janu Husovi zpracované formou napínavého příběhu pro čtenáře kolem třinácti let představuje nová kniha Kláry Smolíkové H.U.S. (Hus úplně světovej). Vychází při příležitosti 600. výročí mučednické smrti Jana Husa. Hlavním protagonistou je gymnazista Petr, který se nedávno přestěhoval s rodiči z Prahy do Hrobů u Tábora a má o Husovi napsat školní práci. Díky spolužačce Magdě a dalším lidem, kteří o Husovi něco vědí, se z původně nechtěného úkolu nakonec stane dobrodružná cesta. Příběh dokreslují ilustrace Lukáše Fibricha a parafráze skutečných výroků historických postav. Historické souvislosti objasňují vysvětlivky odborného poradce publikace Richarda Vlasáka.

hus obalkaKlára Smolíková (1974) je zkušená autorka popularizačních naučných knih pro děti. Narodila se v Praze, kde také vystudovala estetiku a teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Patnáct let prožila v Táboře. Mimo jiné pracovala v tamním Husitském muzeu.

Objednávky budeme vyřizovat z Ústřední církevní kanceláře, Jungmannova 9, 110 00 Praha 1, tel. 224 999 272, mail vozenilkova@e-cirkev.cz, cena 150 Kč.

ISBN 978-80-7017-218-6, 208 stran.