S.O.S. Černošín S.O.S.

Nexus 30.10.2014 1919(ČB 5/2015) Kdo má chuť pomoci?Prodat, či neprodat, opustit tato místa modliteb a svědectví, či neopustit? Voláme k Hospodinu i k vám, bratři a sestry. Ano, milá církvi, prosíme o pomoc. Hledáme smysluplné využití našich dvou budov v kazatelských stanicích: bývalé (Zhořec) a současné (Lestkov). Obě místa jsou spojena se „slavnou“ historií počátků našeho sboru v Černošíně, když v roce 1945 tento nádherný, avšak drsný kraj Sudet v západních Čechách nově osídlili v několika vlnách reemigranti. Dnes náš sbor tvoří necelých třicet, většinou starších a aktivních členů. Vyznáváme, že ze svých sil nejsme schopni vymyslet a realizovat smysluplné využití těchto budov, ke kterým se vedle tradice Nexus 30.10.2014 1919budování sboru našimi předky nyní váže naše hluboká bezútěšnost a bezradnost nad opuštěností a chátráním, nejen zmíněných budov. Prosíme vás, členy naší církve, budete-li mít nápad, touhu a chuť pomoci hledat s námi, případně pomoci realizovat projekt revitalizace, pomozte.

Luděk Korpa, farář