Harmonie v novém. Vsetínští senioři jsou zpět v domově

senioři(ČB 10/2015) Po ročním pobytu v náhradních prostorách léčebny dlouhodobě nemocných se klienti Diakonie Vsetín vrátili na začátku září do svého Domova Harmonie. Diakonický domov pro seniory na sídlišti Ohrada se ovšem změnil, prošel totiž náročnou rekonstrukcí za 35 milionů korun. „Na rekonstrukci domova jsme vynaložili velké úsilí, a tak tu teď stojí pěkný a funkční domov pro seniory. Svou radost za podařené dílo jsme vyjádřili na jeho slavnostním otevření, které se neslo ve vděčnosti Hospodinu i všem na projektu zúčastněným osobám a firmám,“ uvedl ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

Cimbálová muzika Jasénka provázela návštěvníky neformální částí programu, který nabídl hostům i komentovanou prohlídku zrekonstruovaných prostor. Mohli tak nahlédnout do všech koutů domova: rekonstruované kuchyně, společenských místností i jednotlivých pokojů. K vidění byla i speciální vana pro nepohyblivé seniory, kterou Diakonie Vsetín mohla pořídit díky velkorysému daru vsetínské firmy Austin Detonator s.r.o.

Prohlídka se uzavřela v prvním patře v menší společenské místnosti, která svým charakterem připomíná kavárnu. „Věříme, že se tato místnost stane oblíbeným místem nejen pro klienty domova a jejich rodiny, ale i pro seniory ze sídliště Ohrada. „Příchozím zde nabídneme možnost posezení a občerstvení, odborné informace či bezplatné využití internetu,“ informovala Jitka Adámková, vedoucí Harmonie.

seniořiPři slavnostním otevření nechyběl ani pozdrav a poděkování paní místostarostky Simony Hlaváčové, která kromě jiného řekla: „Jsme rádi, že město Vsetín má v Diakonii silného partnera, který dokáže vytvořit živou komunitu, dokáže myslet i do budoucna, nebojí se dělat věci inovátorsky, inspiruje se v zahraničí a to všechno ještě dokáže skloubit a vytvořit harmonii.“

Rekonstrukce je součástí projektu Domov Harmonie financovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Marta Vodáková, Diakonie Vsetín