Český bratr 10/2019. Téma: Autorita v církvi

Úvodník

Mantinely pro život

Autorita v církvi. Hlas z církevní praxe hned rozlišuje na autoritu danou úřadem – to je farář v taláru – a autoritu danou přesvědčivostí osobnosti – to je farář při sborové práci, třeba v mládeži nebo na táboře s dětmi. I psycholog se k tomuto dělení přiklání a vysvětluje, co to obnáší. Zdá se, že současná společnost autority moc neuznává. Dobře je to vidět ve školství, kde autoritu učitelů zpochybňují jak žáci, tak rodiče. A jak to je s autoritou Písma? A nakonec – jaké duchovní autority uznává dnešní mládež? Tomu všemu se věnuje rubrika Téma.

Poslechněte si článek:

Co s dětmi, které se vymykají obvyklému pojetí světa a trpí poruchami autistického spektra? Jak odlehčit rodinám při náročné péči? O tom se dočtete v obsáhlém rozhovoru o sdílené péči o děti s autismem. V merklínské speciální škole, která se řadí ke školám Diakonie ČCE, autistické děti nejen vzdělávají, ale poskytují jim i celodenní péči, jak se dočtete v rozhovoru s tamní ředitelkou.

Brněnská škola Filipka má za sebou první měsíc svého příběhu. V krátké reportáži se vracíme k prvnímu školnímu dni a slavnostnímu startu pro děti i kantory. Rubriku Moje církev doplňuje vzpomínka na sametovou revoluci v Rumburku, neboť se blížíme k výročí, kdy si připomeneme 30 svobodných let, a reportáž z cesty za krajany do českých sborů na Ukrajině.

Milí čtenáři, určitě je z čeho vybírat!

Krásné podzimní dny přeje všem

Daniela Ženatá

OBSAH ČÍSLA

TÉMA

MOJE CÍRKEV

DIAKONIE

SLOVO

RECENZE